Úkoly pro děti

SVÁTEK MAMINEK

Vloženo: 29.04.2021

Svátek - Den matek se v České republice slaví vždy druhou květnovou neděli. V letošním roce tento svátek vychází na 9. května. Děti, zkuste se zamyslet, co všechno vaše maminka doma dělá, jaké povinnosti maminka má. S čím doma mámě pomáháte? A s čím byste mohly momáhat? Proč máte maminku rády? Řekněte jí to. Povídejte si o tom se svými rodiči. 

Děti, v souboru najdete nápady k vyrábění  a úkoly pro vypracování. Jsou tematicky zaměřené k tomuto svátku. Který věnujete mamince?

Ke stažení:  svátek matek_29.4. svátek matek_29.4.    |

JARNÍ HRÁTKY

Vloženo: 21.04.2021

SESTRA ČERNÁ, BRATR BÍLÝ, NEZAHÁLÍ ANI CHVÍLI... co je to? Děti, připravili jsme pro vás hádanky, cvičení s broučkem, písničky o čápovi, jednoduché bludiště s motýlkem, obrázkové čtení JAK SE CHOVÁME V PŘÍRODĚ a nějaké vyrábění. 

Ještě pro vás vkládáme odkaz na video s názvem Travička zelená. Je zde moc pěkné povídání o trávě a zvířátkách a o tom co je to pastva a pastvina.

https://edu.ceskatelevize.cz/video/339-travicka-zelena?vsrc=porad&vsrcid=moje-zahradka%7Epredskolni

Přejeme pěkný jarní týden.

Ke stažení:  Jarní hrátky_22.4. Jarní hrátky_22.4.    |

ČARODĚJNICE MAJÍ SLET

Vloženo: 15.04.2021

Milé děti, předškoláci se již vrátili do školky, a tak vkládáme soubor pro mladší kluky a holky z naší školky. Nejedná se o distanční vzdělávání, protože distanční vzdělávání je určeno pouze pro předškoláky. 

Jak název souboru napovídá, je o sletu čarodějnic. Filipojakubská noc je poslední dubnová noc, které se přisuzuje zvláštní kouzlo. V souboru najdete básničku o čarodějnicích, dvě bludiště, co je na obrázku jinak - najdi pět rozdílů, zacvičit si můžete podle čarodějnické školky nebo procvičit čarodějnický jazýček a najdete zde i několik námětů na tvoření. 

A nezapomeňte na zapálení ohně o Filipojakubské noci, symbolické upálení čarodějnice. Očistný oheň zahání zimu, vítá jaro, nový život a zdraví.  Potom si na ohni můžete opéci špekáček. 

Přejeme vám příjemnou zábavu. 

Ke stažení:  ČARODĚJNICKÝ SLET_15.4. ČARODĚJNICKÝ SLET_15.4.    |

NA DVOREČKU - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 08.04.2021

Vytvořili jsme pro vás další soubory s úkoly. Soubory s názvem NA DVOREČKU (1 - lehčí, 2 - těžší) jsou určeny pro předškoláky. Ostatní soubory: NA DVOREČKU PRO MLADŠÍ DĚTI  a ...A NĚCO NAVÍC jsou určeny pro všechny děti ze školky. 

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VELIKONOCE - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 01.04.2021

Přejeme vám krásné velikonoční svátky, hodně sluníčka a radosti. 

Připravili jsme pro vás několik souborů: JARNÍ ÚKOLOVOU HRU, JARNÍ SUDOKU, vyrobit si můžete KOŠÍČEK SE ZAJÍČKEM A STOJÁNKY NA VAJÍČKA se zajíčkem nebo slepičkou. Soubor s názvem UČITELKY V KUCHYNI obsahuje tři recepty s obrázkovou přílohou pro děti. Pokud se podle našich vyzkoušených receptů pustíte do pečení beránka z kynutého nebo třeného těsta a výroby zdravé jarní pomazánky, přejeme vám, ať se dílo podaří a Dobrou chuť. Se souborem JARNÍ VELIKONOČNÍ AKTIVITY se můžeš pobavit při plnění různých činností. Tentokrát soubory nerozdělujeme na těžší a lehčí, jsou určeny pro všechny kluky a holky z naší školky a některé za pomoci rodičů.

Všechny moc zdravíme, paní učitelky ze školky.

VELIKONOČNÍ HRÁTKY - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 25.03.2021

Opět jsme pro vás připravili další soubory s úkoly. Soubory s názvem VELIKONOČNÍ HRÁTKY (1 - lehčí, 2 - těžší) jsou určeny pro předškoláky. Soubor VELIKONOČNÍ HRÁTKY PRO MLADŠÍ DĚTI je určen pro všechny děti ze školky. Poslední soubor VELIKONOČNÍ MINIDÍLNIČKA je určený pro všechny šikovné holky a kluky z naší školky. Zahrnuje tvoření, říkadla pro koledníky, písničku Velikonoční a nakonec legrační básničku. 

VENKOVNÍ HRA, JAKÉ ZVÍŘÁTKO SE OZÝVÁ

Vloženo: 22.03.2021

Milé děti a rodiče,

zveme vás na venkovní hru: JAKÉ ZVÍŘÁTKO SE OZÝVÁ. Více se dozvíte v příloze.

Přejeme vám hodně zážitků při hře a jarní sluníčko k tomu.

JARNÍ PROCHÁZKA - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 18.03.2021

Vytvořili jsme pro vás čtyři soubory s činnostmi a úkoly. Soubory s názvem JARNÍ PROCHÁZKA (1 a 2) a DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY jsou určeny pro předškoláky. Jsou v nich připraveny lehčí i těžší úkoly. Záleží na vás, které činnosti a úkoly si vyberete. Soubor s názvem AUTA - PUZZLE + OMALOVÁNKY je určen pro mladší holky a kluky z naší školky nebo pro ty, kteří si chtějí vykreslit nějaký obrázek.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 11.03.2021

Soubor úkolů s názvem Z POHÁDKY DO POHÁDKY (2 varianty -  lehčí, těžší) je určen pro předškoláky. Opět záleží na vás, který soubor si s dětmi vyberete a splníte. Soubor s názvem POHÁDKOVÝ SVĚT je určen pro mladší holky a kluky z naší školky. Poslední soubor POHÁDKOVÉ LOUTKY je určen pro všechny děti ze školky, které se chtějí zabavit. 

JARNÍ NÁLADA - DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Vloženo: 04.03.2021

V obou souborech naleznete několik úkolů na pracovních listech. Pracovní list s názvem AKTIVITY NA DOMA a JARNÍ jsou uloženy v obou souborech. Je na vás, který soubor (třeba i oba dva) si s dětmi vyberete a úkoly splníte. 

Ke stažení:  JARNÍ NÁLADA_4.3._1 JARNÍ NÁLADA_4.3._1    |  JARNÍ NÁLADA_4.3._2 JARNÍ NÁLADA_4.3._2    |

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - JAK POSTUPOVAT

Vloženo: 04.03.2021

Vážení rodiče a milí předškoláci,

od 4.3.2021 budeme pro vás vkládat na webové stránky soubory úkolů. Úkoly budou označeny tak, abyste si mohli vybrat variantu, která odpovídá momentálnímu vývoji vašeho dítěte. (Dítě bychom neměli vystavovat nepřiměřeně náročným požadavkům a příliš zatěžujícím situacím, v nichž by zažívalo pocity neúspěchu a selhávání). Zároveň budou označeny datem vzniku (tedy kdy byly vloženy na web). Doba pro splnění úkolů bude jeden týden. To znamená, že po týdnu bychom od vás prosili zpětnou vazbu (tedy, jak se vám úkoly dařily plnit, fotky dětí při jejich plnění nebo fotky splněných úkolů, video, apod. Způsob předání splnění úkolů necháme na vás). Příští týden, opět ve čtvrtek, budou pro vás připraveny další soubory s úkoly a činnostmi. A tak se to bude opakovat každý týden. 

Omlouvání dětí z distanční výuky: pokud z nějakého důvodu nebude možné úkoly plnit (nemoc dítěte, rodiče, či jiné důvody), je nutné se omluvit formou emailové zprávy na nově připravené emailové adresy jednotlivých tříd, viz text níže.

Zpětnou vazbu zasílejte, prosím na nově vytvořené e-mailové adresy, které jsou rozlišeny podle jednotlivých tříd:

Další formou distančního vzdělávání budou jednotlivé lekce edukativně – stimulačních skupinek.  Epidemiologická situace nám zatím nedovoluje uspořádat skupinky prezenční formou a myslíme si, že již není na co čekat. Lekce vám budeme zasílat na vaši e-mailovou adresu. Součástí každé lekce bude vysvětlení, návod, jak s úkoly pracovat. Prosíme rodiče, kteří mají o tuhle formu skupinek zájem, aby své dítě přihlásily do 8.3.2021 na e-mail tridakaprici@gmail.com

Děkujeme vám za spolupráci.

Přejeme hodně zdraví a pohodu při plnění úkolů. Vaše paní učitelky.