Aktuální akce

AKCE MATEŘSKÉ ŠKOLY JEDOVNICE PRO DĚTI A RODIČE V MĚSÍCI ŘÍJNU

Vloženo: 27.09.2021

6. ŘÍJNA - DENBAYA - PŘÍBĚH RYTMU, BUBNY A BUBÍNKY, AFRICKÁ HUDBA. Na pozadí příběhu se děti seznámí s historickým vývojem rytmu jako prostředku ke komunikaci, uvolnění a rozvoji osobnosti. Dostaneme se od posunkové řeči přes tělo jako hudební nástroj až k dnešním africkým nástrojům.

19. ŘÍJNA (I. budova MŠ) a 20. ŘÍJNA (II. budova MŠ). NÁVŠTĚVA DOMU PŘÍRODY V MORAVSKÉM KRASU - ČÍM ŽIJE PODZIM.

Co děti s sebou potřebují:

• teplé oblečení do přírody, batoh a v něm pláštěnku, prázdnou plastovou lahev na pití, které si načepují ve školce, kapesník, igelitový sáček na svačinu. Vše ostatní budou mít ze školky.
  • Program trvá tři hodiny a je inspirovaný Karafiátovými Broučky. Podíváme se do světa zvířat i lidí. Jak se kdo připravuje na zimu?
  • Odjezd: 7:35 z parkoviště před KD.
  • Návrat v době oběda.
  • Prosíme rodiče, aby před odjezdem přivedli děti do mateřské školy tak, aby si děti mohly v klidu připravit pití a svačinu do batůžku a paní kuchařky si je mohly zapsat na oběd. Ze školky odcházíme společně asi v 7:20. Děkujeme za spolupráci.

27. a 29. ŘÍJNA - PODZIMNÍ PRÁZDNINY  – zjišťujeme zájem o provoz mateřské školy.

Vážení rodiče, v říjnu máte možnost přihlásit se na PRVNÍ KONZULTAČNÍ HODINY. Rozpis je na samostatném tiskopise - nástěnka u vchodu do budovy.

KNIHY K ZAPŮJČENÍ RODIČŮM

Vloženo: 17.09.2021

Vážení rodiče, připravili jsme pro Vás seznam knih, které Vám rádi zapůjčíme. Obsahem jsou výchovné momenty, rady a typy, jak motivovat dítě pro určitou činnost, jak řešit problémové chování, o příčinách dětské panovačnosti a o skutečných výchovných potřebách malých dětí, jak rozvíjet rozumové schopnosti, jak rozvíjet emoce u dětí, jak přistupovat k chybám a že vyvození důsledků není trestem - rodiče určují hranice, o výchovných odměnách a trestech, umění odpouštět, jak na poruchu sociálních vztahů - dítě s diagnózou aspergerův syndrom, jak na rozvoj grafomotoriky, kreslení a psaní a další a další informace, rady a typy.

Celý seznam knih najdete na našich webovkách v sekci o nás - literatura k zapůjčení rodičům.

Zapůjčit knihu si můžete u paní učitelky ve třídě.